Royal Ascot Ziua 3: Stradivaris s-a dezlănțuit la a treia Cupă de aur consecutivă, fiul lui Found câștigă Chesham

A treia după-amiază a Royal Ascot Racing s-a desfășurat pe o pistă care a fost oficial clasificată ca ploioasă, dar acest lucru nu l-a împiedicat pe Stradivarius să continue să joace în prima grupă a Cupei de Aur.A câștigat pentru a treia oară.Sub pregătirea lui John Gosden (John Gosden), Frankie Dettori (Stradivarius) călărind pe Frankie Dettori (Stradivarius) a obținut a patra victorie în carieră la Conferința Regală, a câștigat Queen Vase în 2017.
Cursa de cai „Ocean Star”, în vârstă de șase ani, a câștigat Triple Gold Cup cu Sagarro (1975, 1976, 1977), iar marcatorul de doar patru ori Yeats (2006, 2007, 2008, 2009, 2010) a câștigat două mile și jumătate. .Rămâi pentru mai multe spectacole.
Pentru cea mai mare parte a călătoriei de 2 1/2 mile, Dettori, care călărea la jumătatea drumului, și-a rotit Stradivarius-ul la o plimbare de patru bare până în ultima parte.Stradivarius a fost plin de încredere la începutul cursei drepte.El a răspuns imediat la runda finală la care Dettori a îndemnat să participe și a câștigat campionatul cu 10 lovituri.
Aceste cifre susțin fotografiile din performanța uluitoare a lui Stradivarius, care a dus la a treia victorie consecutivă a Cupei de Aur.În ciuda terenului lent, Stradivaris a arătat încă capacitatea obișnuită de accelerare.În ultimii trei dragoni, maratonul a fost terminat în 39,93 de secunde, iar viteza maximă în dragonul final a fost de 35,3 mph.În schimb, cel mai bun drum Nayef este de 42,50 secunde prin ultimele trei viraje și traversează linia de sosire cu o viteză de 30,8 mph.
Gorsdon a spus: „Pentru a face acest lucru, vreau să spun că Sagarro a fost antrenat de un bun prieten de-al meu, Francois Boutin, și a fost antrenat de cursele Lester Piquet (Lester Piggott).„Îmi amintesc că am urmărit toate cursele lui.El este un singur lucru.Yeats este un fenomen.Menționați că un cal este totul în acea paranteză.Suntem foarte mândri că am câștigat trei curse., Acest lucru este grozav pentru crescătorul proprietar Bjorn Nielsen (Bjorn Nielsen).Este pasionat de creșterea și creșterea lui.A muncit din greu pentru a reproduce campioni la Derby, dar are un cal foarte bun al Cupei de Aur.Pentru el, îl va mulțumi enorm pentru el și pentru noi - păcat că nu poate fi aici astăzi.
DeTori, care acum a câștigat Cupa de Aur de opt ori (Lester Piggott are un record de câștigare a Cupei de Aur cu 11 persoane) a spus: Sunt îngrijorat de ploaie.Se vorbește adesea despre calul Martyn Meade [tehnician], aceasta este o problemă îngrijorătoare, chiar m-a surprins pentru că a trecut prin unt ca un cuțit fierbinte.Am lăsat pe toți să fie acoperiți de acești patru oameni și apoi am fost surprins că nimeni nu mă poate provoca.Indiferent dacă ridici sau nu, este întotdeauna un moment groaznic până la semnul Furlong, dar el a făcut-o și s-a întins 10 picioare.„
Îndemânarea lui Stradivarius este superbă, pentru că a devenit al treilea cal din istorie care a câștigat doar un hat trick cupa de aur!#RoyalAscot pic.twitter.com/ytlfPfWp9c
În prima cursă a zilei, Highland Chiefs a câștigat cursa cu obstacole Golden Gates, lungă de 10 picioare, câștigând primul Campionat Regal pentru jocheia Rossa Ryan.De la reluarea jocului pe 1 iunie, acesta este și primul succes al parteneriatului de antrenament Royal Ascot permis de BHA, Paul și Oliver Cole având de-a face cu Highland Chiefs.Paul Cole a fost singurul responsabil pentru licența de antrenament și a antrenat 21 de câștigători ai Royal Ascot.
În ceea ce privește faptul că acum împarte licența cu tatăl său Paul, Oliver a spus: „Pe măsură ce expresia se dezvoltă, dacă nu este distrusă, de ce o repara?Avem niște cai buni și suntem norocoși să-i avem.
„Din păcate, tatăl meu a participat astăzi la înmormântarea celui mai bun prieten la [Ben Lee], motiv pentru care nu a venit.I-am spus astăzi că am crezut că vom câștiga campionatul Ascot.”
Jockey James Doyle a câștigat al treilea campionat în această săptămână.El l-a trimis cu brio pe îngerul muntelui antrenat de Roger Varian la inima lui pentru a participa confortabil la zi.Al doilea joc a fost Wolferton Stakes (Wolferton Stakes) cu mai mult de 10 stadii.
Referitor la săptămâna sa de până acum, Doyle a spus: „Trebuie să te bucuri de ea.Evident, acest lucru este diferit de ceea ce făceam noi.Mă uitam la reluare aseară și totul părea să fie mai liniștit.Câștigătorul cursei a încercat să facă lucrurile să se întâmple.Este grozav să fii viu!Din păcate, nu sunt Frankie, dar este grozav să stau aici!”
Jockey Jim Crowley sa bucurat de experiența de neuitat a Royal Ascot.După bătălia în desfășurare, Molatham a primit tricoul G3 de la monarhul egiptean.7 Un stadion, jumătate din lungime, el și-a înregistrat al cincilea câștigător al săptămânii.Pentru antrenorul Roger Varian (Roger Varian), acesta este un bonus dublu.La fel ca toți primii patru campioni ai lui Crowley săptămâna aceasta, Molatham este deținut de Hamdan Al Maktoum, iar Crowley a fost numit jockey.
Crowley a spus: „Am șase câștigători la Royal Ascot”.„Deși nu am nicio plângere.Când ești jocheu, participi la o întâlnire, așa că este grozav să obții cinci.Sunt foarte norocos să pot călare pe un cal atât de grozav, să fac un exercițiu atât de mare.”
În cea de-a patra cursă a zilei, Royal Blood a câștigat Grand Prix-ul Chesham listat: campioana arcului de triumf (2016), campioana Stallion Cup (2015) și primul ponei descoperit de milionar A intrat în cercul în care Royal Ascot a câștigat cu un câștigător de 2 1/2 lungime.Battleground este fiul de 2 ani al unui prizonier de război.El a fost călărit de Ryan Moore și a devenit călărețul antrenorului Aidan O'Brien.
O'Brien a spus: „Câmpul de luptă este un cal interesant.El poate fi oricine.”„El poate fi un membru al reuniunii din iulie sau un membru al interesului național.Cred că va rămâne în formă bună., Poate că călătoria lui va ajunge la o milă.S-a descoperit că a mers o jumătate de milă, dar se afla în fața liniei de luptă, ceea ce a avut un impact mare asupra vitezei.
Lucrul special despre câmpul de luptă este el – arată foarte mult ca în Chesham Stakes,

Ora postării: Mar-03-2021